logo yeni

ARAŞTIRMACI KADROSUNDA OLANLARIN NE İŞ YAPTIKLARI SORULDU?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

tbmm 3Sağlık Bakanlığında İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Hastane Müdürü ve Hastane Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken, 663 sayılı KHK ile görevlerinden alınıp Araştırmacı kadrosuna atanmış olanların sıkıntıları konusunda Meclis Başkanlığına soru önergesi verildi.

Milletvekili Sefer AYCAN, verdiği soru önergesinde; 663 sayılı KHK’nın Geçici 4. ve 5. maddeleri doğrultusunda İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Hastane Müdürü ve Hastane Müdür Yardımcısı kadrolarının iptal edildiğini ve bu kadrolarda görev yapanların ihdas edilen Araştırmacı kadrolarına atandıklarını belirterek, konu hakkında Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu:

1-Sınavla kazanılmış kadroların ve hakların, KHK ile kişilerin elinden alınması, idari bir kadrodaki kişinin teknik kadrolara atanmasını idare hukuku açısından uygun buluyor musunuz? Bu durum kişilerin özlük hakkı kaybına neden olmuş mudur?

2-Bu kişilerin kayıplarını ve mağduriyetlerini gidermeyi düşünüyor musunuz?

3-Oluşturduğunuz araştırmacı kadrosunda kaç kişi vardır. Bu kişiler hangi görevleri yürütmektedir. Bu kadrodaki kişilerin Devlete maddi yülü nedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.