logo yeni

calisanlar2 copy

POLİSLERİN TAYİN SIKINTISI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

polis 4Emniyet, polisin bayramda görev başında olması için tayinleri uzattı. Çocuklarının TEOG ve üniversite tercihlerini tayinine göre yapmak isteyen memurlar zorda.

Emniyet Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz ayın başında memur, amir ve müdür rütbelerinde 24 bin 972 polisin atama ve tayinlerini yapmıştı. Bunların 11 bin 871'i doğudan batıya, 10 bin 932'i de batıdan doğuya gönderildi. Fakat 43 ili kapsayan birinci sınıf hizmet bölgesinin kendi içindeki tayinleri ise yapılmadı. Batı bölgelerinden batı bölgelerine tayinler Ramazan Bayramı'na takıldı. Tayini yapılan bir polisin yeni görev yerine gitmesi için 15 günlük izin hakkı bulunuyor. İddialara göre Emniyet, polislerin bayramda görev başında olmaları için tayinleri uzattı. Bu durum, çocuklarının TEOG ve üniversite tercihlerini tayin yerine göre yapmak isteyen binlerce polisi mağdur etti. Polis memurları, “Emniyet Genel Müdürlüğü'nü arıyoruz, fakat bilgi verilmiyor. Çocuklarımızın tercih süresi bitiyor. Nereyi isteyelim, bilemedik. Çıkmazdayız” diye dert yanıyor. TEOG ve üniversite tercih süresi, 16 Temmuz'da, yani bayramın birinci günü sona eriyor. (Kaynak/TürkiyeGazetesi

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.