logo yeni

YURT-KUR ATAMALARI ELEŞTİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

atama2Türkiye Büyük Millet Meclisinde basın toplantısı düzenleyen MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı, Gençlik Ve Spor Bakanlığına bağlı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundaki atama ve görevden almaları eleştirdi.

Canlı, Bakanlığın bu kurumda yasal düzenlemenin ardından yeniden yapılanmaya gittiğini ifade ederek, bu kapsamda atama ve görevden almaların gerçekleştiğini söyledi.

YURT-KUR’a atanan tecrübesiz ve liyakatsiz yöneticilerin yaşanan sorunların artmasına yol açtığını ifade eden milletvekili Mustafa Canlı, kurumu tanımayan ve dışarıdan gelen tepeden inme yöneticilerin hizmet kalitesini olumsuz etkilediğini ifade etti.

Canlı, YURT-KUR’da yapılan atamaların ciddi sorunlar oluşturmaya başladığını belirterek, “Yangından mal kaçırır gibi yapılan bu atamalar devlet ciddiyetine yakışmamaktadır. Bırakın da bu atamalar yeni kurulacak hükümetin tasarrufu olsun" dedi. 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.