logo yeni

SES ÜYELERİ HEMŞİRENİN TAYİNİNİ PROTESTO ETTİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

saglik sosyal hizmet emekcileri sendikasiKayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, bir hemşirenin başka bir hastaneye tayinini protesto ettiler.

Başhekimlik binası önünde toplanan SES üyeleri, arkadaşları erkek hemşirenin, hemşirelere yönelik iş gücü analizi programını eleştirmesi nedeniyle, görev yerinin değiştirildiğini iddia ederek protesto gösterisinde bulundular.

Görev yeri değiştirilen hemşire, “Yaklaşık 2 ay önce iş gücü analizi adı altında uzman hemşireler, servislerde ellerinde kronometreyle gezerek, biz hemşirelerin yaptıklarını dakika dakika kayıt altına aldılar. Bu işlemde bir şeyi unuttular, insan canıyla uğraşıyoruz. Bizim hata yapma şansımız olamaz. Bu uygulamanın yanlış olduğunu belirterek, bir gazeteye demeç verdiğim için yerim değiştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

SES Kayseri Şube Başkanı Orhan Karakaya hastane idaresinin elindeki yetkileri kötüye kullandığını iddia ederek, “Bu iş gücü analizine göre, hemşireler çalışırken kronometre tutulmaktadır. Kronometreye göre çalışma yapılmakta ve personel sayısı belirlenmektedir. Hastane yönetimi bu uygulamayla, hastalara yapılan tansiyon ölçme, kan alma, ilaç verme ve benzeri her müdahaleyi, fabrikada seri üretim yapılıyormuş gibi görmektedir. Bant usulü sağlık hizmeti sunmak istemektedir. Temsilcimiz de, bu uygulamaya karşı çıktığı ve uygulamayla ilgili sendika işyeri temsilcisi olarak, bir gazeteye röportaj verdiği için sürgün edilmiş. Görev yeri değiştirilmiştir.” dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.