logo yeni

KAMU BAŞDENETÇİSİ OLMA MÜCADELESİ KIZIŞIYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Merkez Bankası'nın bir önceki Başkanı olan ve halen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e danışmanlık yapan Durmuş Yılmaz,  Kamu Başdenetçisi olmak için başvuru yaptı.

Kamu Denetçiliği Yasası doğrultusunda oluşturulacak başdenetçilik için 25, denetçilik için 779 kişi TBMM Başkanlığı'na başvuruda bulundu.

Başvuruda bulunanlar arasında, Merkez Bankası'nın bir önceki Başkanı olan ve halen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e danışmanlık yapan Durmuş Yılmaz'da bulunuyor.

Öte yandan, Eski Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış ile Rize Valiliği de yapmış olan Zekeriya Şarbak da kamu denetçisi olmak için bavuruda bulundu.

TBMM Başkanlığına adaylık başvurusunda bulunanlarının yaklaşık 150'sini kadınlar oluştururken, 1926 ve 1933 doğumlu aday başvurularının da olması komisyonda şaşkınlık yarattı.

Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın, Kamu Başdenetçiliği için TBMM Genel Kurulu’na sunulacak son 3 isim arasında yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.