logo yeni

calisanlar2 copy

GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELERDEN RAHATSIZLIK DUYULUYOR

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personelinin sınır kapılarında uzun süreli olarak yapılan geçici görevlendirmelerden duyduğu rahatsızlık soru önergesine konu oldu.

MHP Bursa Milletvekili İsmet BÜYÜKATAMAN, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati YAZICI tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda son dönemde yoğunluk kazanan geçici görevlendirmeler konusunda açıklama istedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda personelin gelişi güzel ve uzun süreli görevlendirmeler yoluyla Doğu ve Güneydoğudaki kapılara gönderilmesini skandal olarak nitelendiren İsmet BÜYÜKATAMAN, Soru önergesinde, geçici görevlendirmelerin hangi kriterler göz önünde bulundurularak yapıldığına cevap aradı.

Bu görevlendirmelerin Bakanlık personelinde sürgüne gönderilme etkisi yarattığı da belirtilen önergede; bu görevlendirmelerin süresinin kısaltılması, bir sisteme bağlanması, kriter esasları göz önüne alınarak yapılması veya tamamen sonlandırılması hususlarında çalışma yapılıp yapılmayacağı konusunda da açıklama istendi.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.