logo yeni

BAKAN İSTEDİĞİ UZMANI YURT DIŞI SÜREKLİ GÖREVE GÖNDEREBİLECEK

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

personel11Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yurt dışı teşkilatı kadrolarına sürekli görevle atanacak personelin seçimi, atanması, eğitimi ile çalışma usul ve esaslarını düzenleyen Yönetmelikte yapılan değişiklik ile Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Uzmanlarının herhangi bir değerlendirmeye tabi tutulmadan da yurt dışı sürekli göreve Bakan tarafından atanabilmesi imkanı getirildi.

Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Uzmanlarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yurt dışı teşkilatı kadrolarına sürekli görevle atanabilmesi, Bakanlıkta oluşturulan bir komisyon değerlendirmesine istinaden yapılabiliyor. Ancak, bugün yürürlüğe giren düzenlemeye göre, Bakan yurt dışına sürekli göreve atanma şartlarını taşıyan Yurtdışı İşçi Hizmetleri Uzmanları arasından istediği kişiyi yurt dışı sürekli göreve atayabilecek.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanarak yürürlüğe giren Yönetmelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personelinin Yurt Dışında Sürekli Göreve Atanmasına İlişkin Yönetmelikte bazı değişiklikler yapıyor. Yapılan değişiklikle, Bakan tarafından uygun görülecek Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Uzmanları yurt dışı sürekli göreve gönderilebilecek.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI PERSONELİNİN YURT DIŞINDA SÜREKLİ GÖREVE ATANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 2/5/2015 tarihli ve 29343 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personelinin Yurt Dışında Sürekli Göreve Atanmasına İlişkin Yönetmeliğin 11 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(2) Bakan, gerekli gördüğü hallerde, yurt dışında sürekli göreve atanma şartlarını taşıyanlar arasından Bakanlık merkez teşkilatı veya bağlı veya ilgili kuruluşlarında ek göstergeleri Genel Müdür düzeyinde veya daha yüksek tespit edilen kadrolarda bulunanlar ile Yurtdışı İşçi Hizmetleri Uzmanlarını, Komisyon değerlendirmesi olmaksızın; Bakanlık ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı veya Daire Başkanı kadrolarında en az iki yıl çalışmış olanları ise Komisyon değerlendirmesine tabi tutulmak suretiyle yurt dışında sürekli göreve atanmak üzere teklif edebilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.