logo yeni

KARACA OKUL MÜDÜRLERİNİN GÖREVE İADESİNİ İSTEDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

egitim senEğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Milli Eğitim Bakanlığının görevden alınan yaklaşık 7 bin müdürü göreve iade etmesini istedi.

4+4+4

Eğitim Sen Genel Merkezinde düzenlenen basın toplatışında konuşan Karaca,  geride kalan eğitim-öğretim yılında birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını, 4+4+4 eğitim modelinin de bunlardan biri olduğunu söyledi.

7 bin müdür iade edilmeli

Karaca, Danıştay’ın verdiği iptal kararlarına dikkat çekerek, üç başlıkta yürütmeyi durdurma kararı verildiğini, dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığının görevden alınan yaklaşık 7 bin müdürü göreve iade etmesi gerektiğini ifade etti.

Karaca, idareci atama sürecine de değinerek, "Özellikle 4 yılını dolduran müdür yardımcılarının görevden alınmasıyla ilgili geçtiğimiz günlerde Bakanlıkla görüşme yaptık. Buradan yeni müdür yardımcıları ve baş müdür yardımcıları atanana kadar, mevcut müdür yardımcılarının görevde kalmasıyla ilgili dün itibarıyla bakanlığın bir yazı çıkarılması söyleniyordu. Burada da siyasal bir kadrolaşma ortaya çıktı. Bu uygulamanın bitirilmesi gerekiyor" dedi.

Rotasyon

Öğretmenlerin rotasyon sürecine de değinen Karaca, "Bununla ilgili yönetmelik çıkarıldı. Bu yönetmelik kapsamında 12 yılını dolduran öğretmenlerin tamamı kendi ilçesi ve ilinde bir rotasyon uygulamasıyla karşı karşıyadır" dedi. Karaca, öğretmenlere rotasyonun durdurulması için Milli Eğitim Bakanlığından talepleri bulunduğunu hatırlatarak, bakanlıktan kendilerine yazılı ya da sözlü bir açıklama yapılmadığını ileri sürdü. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.