logo yeni

ADAY ÖĞRETMENLER YER DEĞİŞİKLİĞİNE BAŞVURUDA BULUNABİLECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen82014 yılının Eylül ayında öğretmenlik mesleğine atanan adayların adaylıkları ancak 2015 yılının Eylül ayında kaldırılabileceği için bu öğretmenlerin 2015 yılının yaz tatilinde yapılacak olan aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği işlemlerinde başvuruda bulunamayacağından dolayı Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığa gönderilen yazıya cevap geldi.

Bakanlıktan konuya ilişkin gelen cevabi yazıda ise “Bilindiği üzere aday öğretmenlerimizin iş ve işlemleri ilgi (c) yönetmeliğin üçüncü bölümü olan Aday Öğretmenlik İşlemleri kapsamında yürütülmekte olup, öğretmenlerimizin mazerete ve diğer nedenlere bağlı (eş durumu) yer değiştirmeleri aynı yönetmeliğin 49. Maddesi kapsamında yapılmaktadır. Bu bağlamda, 19/09/2015 tarihinde ataması yapılan aday öğretmenlerimizin adaylık süreçlerinin tamamlanmaması sebebiyle mazerete ve diğer nedenlere bağlı (eş durumu) yer değiştirme isteklerinde bulunamama durumları görülmektedir. Ancak kamuoyuna da belirtildiği üzere aile birliğinin korunması ve aday öğretmenlerimizin herhangi bir mağduriyete uğramamaları için 2015 Ağustos ayı içerisinde yapılması planlanan mazerete ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmelere başvurabilmelerinin sağlanması adına gerekli çalışmalar ivedilikle yürütülmektedir.” ifadelerine yer verildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.