logo yeni

ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜSÜ ÖĞRETMENLERİN DE YER DEĞİŞTİRME İSTEĞİNDE BULUNABİLMESİ TALEP EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen 11Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığına yazdığı yazı ile zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin, süre şartı aranmadan diğer zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet bölgelerine yer değiştirme isteğinde bulunabilmesini istedi.

Yazıda, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 43 üncü maddesinde yer alan, “Mazerete bağlı yer değiştirmeler hariç olmak üzere zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumunda en az 3 yıl süreyle görev yapanlar, il içindeki ya da diğer illerdeki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilir.” hükmü hatırlatıldı.

Sendika yazısında, bu uygulamanın kamu yararı ve hizmet gerekleri ile bağdaşmadığını, öğretmenlerin bulunduğu eğitim kurumunda çalışılması gereken süre şartı aranmaksızın zorunlu çalışma yükümlülüklerini tamamlamak üzere diğer illere yer değişikliği yapabilmesine imkan tanınmasının, hem bu durumda olan çalışanların taleplerini karşılayacağını, hem de zorunlu hizmet alanlarındaki öğretmen ihtiyacının giderilmesine katkıda bulunacağını belirtti.

Yazı ile zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin süre şartı aranmaksızın diğer illerdeki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilmelerine imkan verilmesi talep edildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.