logo yeni

AKP İKTİDARINDA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞINA ALINAN PERSONEL SAYISI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ise girmeGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarına, AKP iktidarları döneminde (2002-2014) işe alınan kadrolu ve sözleşmeli personel sayısı ile aynı dönemde işten ayrılan personel sayısı konusunda açıklama yapıldı.

Milletvekili Mustafa Sezgin TANRIKULU tarafından Bakanlıktaki atamalara ilişkin olarak verile bir soru önergesine cevap niteliğinde hazırlanan ve Bakan Mehmet Mehdi EKER imzasını taşıyan açıklamada; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca personel atamalarına yönelik iş ve işlemlerin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde yürütüldüğü belirtilerek, şu bilgilere de yer verildi:

**Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında 2014 yılı sonu itibariyle toplam kadrolu personel sayısı 46.213, toplam sözleşmeli personel sayısı 7.119’dur.

**Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarımızdaki personel istihdamı ihtiyaçlar doğrultusunda ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde yapılmaktadır.

**Bu bağlamda, Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarımızda 2002-2014 yılları arasında KPSS puanına göre farklı hizmet sınıflarından toplam 27.614 personel atanmıştır.

**Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarında 2002-2014 yılları arasında emeklilik, istifa vb. nedenlerle ayrılan kadrolu ve sözleşmeli personel sayısı toplam 2.022’dir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.