logo yeni

DİN GÖREVLİLERİNİN ROTASYON UYGULAMASI DURDURULDU

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

imam3Diyanet-Sen’den yapılan açıklamada, din görevlilerine 2015 yılında uygulanan rotasyonun durdurulduğu belirtildi.

Sendika, Diyanet İşleri Başkanlığının konuya ilişkin olarak “Başkanlığımız camilerdeki görevli açığını dikkate alarak hizmetlerin aksamaması için 2015 yılı cami görevlileri rotasyon işlemlerini askıya almıştır.” açıklaması yaptığını belirtti.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar’ın bu gün öğleden sonra Başbakanlıkla yapmış olduğu görüşmeler neticesinde 2015 yılı rotasyon uygulaması askıya alındığı ve rotasyon ile ilgili oluşturulacak komisyon tarafından yönetmelikle ilgili yeni düzenlemeler yapılacağı belirtildi.

Diyanet-Sen rotasyon açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

“Gerek Başbakanla gerekse Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile yaptığımız görüşmelerde sürekli gündeme getirdiğimiz rotasyon konusunda atılan bu adım memnuniyet vericidir.

Din görevlilerini büyük sıkıntıya sokan, sosyo psikolojik durumu gözetmeden alel acele uygulamaya konulan rotasyonun durdurulması bizler için, ömrünü güzel dinimizi anlatmaya adamış tüm din görevlilerimiz için sevindirici bir gelişmedir. Temennimiz bu uygulamadan tamamen vaz geçilerek yönetmeliğin din görevlilerini mağdur etmeyecek şekilde yeniden düzenlenmesidir."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.