logo yeni

2015 YILI ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmen 11Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılı Öğretmenlerin İl İçi Yer Değiştirmelerine illişkin başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu.

Başvuru süresi uzatıldı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Öğretmenlerimizin 2015 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 26 Mayıs 2015 tarihinde sona ermiştir. Bu yıl 144.335 başvuru yapılmış olup, bu yoğun başvurular sonucunda yaklaşık 20 bin öğretmenimizin başvurularının il millî eğitim müdürlüklerince inceleme ve onaylama işlemleri tamamlanmadığından, öğretmenlerimizin mağdur olmaması için onaylama işlemleri 29 Mayıs 2015 mesai bitimine kadar uzatılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

İl içi yer değiştirmelerin tarihi

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme atamalarının tarihi konusunda ise, “Bakanlığımız duyusunda atamaların 29 Mayıs 2015 Cuma günü yapılacağı bildirilmiş ise de öğretmenlerimizin mağdur olmamaları bakımından il milli eğitim müdürlüklerinin onaylama işlemleri sonuçlandıktan sonra atamaların 1 Haziran 2015 Pazartesi günü yapılması planlanmaktadır.” denildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.