logo yeni

TSE'DE GÖREVDEN ALMA DEPREMİ YAŞANDI

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

turk standartlari enstitusuBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilgili kuruluşu Türk Standartları Enstitüsünde görevden alma depremi yaşandı.

Bu akşam mesai bitimi saatlerinde Türk Standartları Enstitüsü’nde görevli bazı yöneticiler görevlerinden alınırken yerlerine yeni atama yapıldığı belirtiliyor.

Görevden almaların TSE’nin kampüs ve bölge müdürlüklerinde görev yapmakta olan bir çok müdürü kapsadığı ve yerlerine atamalar yapıldığı belirtiliyor.

TSE'den yapılan açıklamada ise, Enstitüde değişik kademelerdeki 175 personelin yönetici olarak görev yaptığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

 
"Bu personelden bazıları sağlık, ailevi ve kişisel gerekçelerini öne sürerek, ayrılma talebinde bulunmuşlardır. Bazı personelin de çalışma prensipleri ve liyakatlarının enstitümüzün yeni dönem politikalarıyla uyuşmadığının görülmesi üzerine, özlük hakları da korunarak, enstitümüz politikalarına uygun, sorumluluk alacak çalışma arkadaşlarımızla görev değişimi gerçekleştirilmiştir.
 
Görev değişiklikleri basın yayın organlarında belirtildiği gibi 80 personel olmayıp, toplamda 26 personelin yukarıda yer alan değişik gerekçelerle ve özlük hakları da korunarak yapılmıştır."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.