logo yeni

calisanlar2 copy

VEKALETEN VEYA GEÇİCİ GÖREVLİ MÜDÜRLER MÜDÜR YARDIMCILIĞI TEKLİFİ YAPAMAYACAK

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

mebMilli Eğitim Bakanlığı, 2015 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirme Kılavuzu’nun  15. Maddesinde yer alan “Vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürlüğüne görevlendirilenler, kendileri hariç müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tekliflerini yapabileceklerdir.” hükmünde değişiklik yaptı.

Bakanlıktan Valiliklere gönderilen yazıda, “Kılavuzun "C-DİĞER HUSUSLAR" başlıklı bölümünün 15 inci maddesinde; vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürlüğüne görevlendirilenlerin kendileri hariç müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tekliflerini yapabilecekleri belirtilmiştir.

Ancak bu uygulamanın bazı olumsuzluklara neden olacağı değerlendirildiğinden vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürü olarak görev yapanların ilgi (a) Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin birinci fıkrasına göre müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tekliflerini yapmamaları ancak eğitim ve öğretimin aksamaması bakımından, bu görevlerin vekâleten ya da geçici görevlendirme suretiyle yürütülmesinin uygun olacağı düşünülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bu değişiklik ile vekâleten veya geçici görevlendirme ile eğitim kurumu müdürü olarak görev yapanlar müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı teklifi yapmayacaklar.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.