logo yeni

calisanlar2 copy

ŞARK HİZMETİ SADECE BANA MI?

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

Başbakan Erdoğan’ın nikah şahitliğini yaptığı Yargıtay üyesi Hakkı Manav’ın iki kızı ile damadının, bir aylık şark hizmetinden sonra Ankara’ya tayin edilmeleri tartışma yarattı. Hakim ve savcıların görüşlerini açıkladığı adalet.org adlı sitede "Benim de babam manav olsaydı’’ başlıklı bir şiir yer aldı.

Şiirdeki, "Babam manav olsaydı kuradan nereyi çektiğim, Şırnak, Van, Ardahan ya da Hakkari fark etmezdi. Gitmezdim oraya ya da gitsem bile ev tutmazdım, dert etmezdim. Ama benim babam manav değil, bir inşaat ustasıydı’’ dizeleri dikkat çekti.

CHP Konya milletvekili Atilla Kart da konuyu bir soru önergesi ile TBMM gündemine getirdi ve "Yargıtay 3. Ceza Dairesi Üyesi Hakkı Manav’ın hakim ve savcı olan iki kızı ile damadının tayini Ordu-Akkuş ve Şırnak’a çıkmış üç isim de burada bir ay görev yaptıktan sonra Ankara’ya alınıp, Adalet Bakanlığında görevlendirilmişlerdir’’ dedi.

Kart, "Henüz meslekte birkaç aylık Yargıç-Savcı iken Bakanlıkta görevlendirme yapılmasının gerekçesi, yasal dayanağı nedir? Hangi mesleki kıdem bu atamalarda rol oynamaktadır? Birkaç aylık Yargıç-Savcının, yıllarca görev yapan diğer meslektaşlarının önüne geçebilmesinin sırrı ve ölçüsü nedir?’’ diye sordu.

gazeteport

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.