logo yeni

2014 EYLÜL ÖĞRETMENLERİ YAZ DÖNEMİNDE MAZERET DEĞİŞİKLİĞİNDEN YARARLANSIN

Aktif . Yayınlanma Atama ve Yerdeğiştirme

ogretmenTürk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığına yazı yazarak, 2014 yılı eylül ayında atanan aday öğretmenlerin 2015 yılı mazerete bağlı yer değişikliğinden yararlanabilmesini istedi.

Sendikadan yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "Mazeret ve engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler” başlıklı 49. Maddesinin 1. Fıkrasının (b) bendi; "Öğretmenlikte ve devlet memurluğunda adaylığı kaldırılmayanlar, devlet memurluğunda adaylığı kaldırılıp da öğretmenliğe ilk atama kapsamında atananlar ve yeniden atama ve kurumlar arası atama yoluyla öğretmenliğe atananlardan atandığı yerde en az bir yıl çalışmayanlar ile eşi isteğe bağlı sigortalı olan öğretmenler, aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunamaz.” hükmü ve "Aile birliği mazereti ile engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler, yarıyıl ve yaz tatillerinde yapılır.” hükmü hatırlatıldı.

2014 yılının Eylül ayında öğretmenlik mesleğine atanan adayların adaylıklarının ancak 2015 yılının Eylül ayında kaldırılabileceği belirtilerek, bu öğretmenlerin 2015 yılının yaz tatilinde yapılacak olan aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği işlemlerinde adaylıkları henüz kaldırılmadığı için mağduriyet yaşamamaları için, mazerete bağlı yer değişikliği işlemlerine ilişkin başvuru tarihleri ve aday öğretmenlerinin adaylık sürecinin tamamlanmasına ilişkin takvim belirlenirken bu durumun dikkate alınmasını istedi.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.