logo yeni

ENGELLİ MEMUR ADAYLARININ KURA TARİHİ BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

ise girme7Devlet Personel Başkanlığından yapılan açıklama ile engelli memur adaylarının, sosyal hizmet modelinden yararlanan gençlerin ve şehit, gazi ile vazife malulü yakınlarının oluşturduğu 8.920 kişinin atamalarının yapılacağı tarih belli oldu.

Açıklamaya göre, 20 Mayıs 2015 tarihinde Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU'nun katılacağı kura töreni ile, atamalar yapılacak.

Buna göre 20 Mayısta:

-Engelli memur adaylarının,

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin,

-Şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerinin yakınlarının,

Kura ile atamaları yapılacak.

Bu gruplardan engellilerin başvuruları 15-24 Nisan 2015, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin başvuruları da 13-24 Nisan 2015 tarihinde alınmıştı.

Devlet Personel Başkanlığı bu iki grup dışında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu hükümleri uyarınca şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malulleri ve yakınlarına tanınan istihdam hakkı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek bildirimi yapılan personelin atanmasının da planlandığını bildirdi.

Başkanlıktan yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Engelli vatandaşlarımızın atanmasına ilişkin işlemler ÖSYM Başkanlığı tarafından, 2828 sayılı Kanun ve 3713 sayılı Kanun kapsamındaki hak sahiplerinin atanmasına ilişkin işlemler ise Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecektir.

Devletimize emanet olarak değerlendirdiğimiz engelli vatandaşlarımızın, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin ve şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerimizin kamu kurumlarına atanması, 20 Mayıs 2015 tarihinde Sayın Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU’nun teşrif edeceği  kura töreni ile gerçekleştirilecektir.”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.