logo yeni

YARIN BAŞLAMASI BEKLENEN EKPSS TERCİHLERİ ERTELENDİ

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

KPSS2Engelli memur adaylarının yarın başlaması öngörülen tercihleri ertelendi.

Engellilerin tercihte bulunabilmesi için 3138 adet kadro belirlenmiş, ancak engelli personel açığının 25 bin olarak gözüktüğü ülkemizde bu rakam engelli memur adaylarından tepki almıştı.

Bunun üzerine bazı engelliler Devlet Personel Başkanlığı önünde açlık grevine ve imza toplamaya başlamış, yaklaşık bir hafta süren bu eylem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’in eylemcileri ziyareti ve kadro sayısının artırılacağı sözü üzerine sonlanmıştı.

Devlet Personel Başkanlığı web sayfasından bugün yaptığı duyuru ile 5-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca alınması öngörülen tercih işlemlerinin ertelendiğini duyurdu.

Başkanlık tarafından yapılan açıklamada “Engellilerle ilgili sivil toplum kuruluşlarının talepleri doğrultusunda atama yapılacak kadro sayısının artırılması amacıyla ilgili kamu kurumları nezdinde yapılan çalışmalar neticesinde tercih işlemlerine başvurular ertelenmiş olup, yeni başvuru tarihleri bahse konu çalışmaların sonuçlanmasına müteakip ayrıca bildirilecektir.” ifadelerine yer  verildi.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.