logo yeni

ENGELLİ MEMUR ADAYLARININ KADRO MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

engelliEngellilerin Devlet Personel Başkanlığı önünde başlatmış oldukları eylem devam ediyor. Eylemin amacı geçtiğimiz günlerde açıklanmış olan 3 bin engelli personelin işe alınacağı açıklamasını prostesto etmek ve kontenjan sayısını artırmak.

Engelli memur adayları tarafından Devlet Personel Başkanlığı önünde kurulan çadırlar ile devam eden eyleme vatandaşların da destek verdikleri görülüyor. Engelli memur adayları açtıkları imza standı ile vatandaşlardan destek alırken açlık grevi de yapıldığı belirtiliyor.

Engelli memur adaylarının en önemli isteği yerleştirmelerde engelillere tanınan 3 bin kontenjanının engelli memur ihtiyacına göre artırılması.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bir hafta önce yaptığı açıklamada engelli vatandaşların atamasının yapılacağı kadroların ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini ve 3 bin 138 engelli memur atamasının yapılacağını bildirmişti.

Bakan Çelik tarafından yapılan yazılı açıklamada, engelli vatandaşların atamasının yapılacağı kadroların Devlet Personel Başkanlığınca ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini belirterek, şu ifadelere yer verilmişti:

"Buna göre, 3 bin 138 engelli memur ataması yapılacaktır. Engelli memur alımına ilişkin tercih kılavuzu, ÖSYM Başkanlığınca vatandaşlarımıza duyurulacaktır. Başvurular 5-15 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığı internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek olup, başvuruların tamamlanması sonrasında 3 bin 138 kadroya atama yapılacaktır."

Engelli memur adayları ise buna karşın yerleştirmelerdeki kadro sayısının artırılmasını isterken, Devlet Personel Başkanlığının rakamlarına göre halen kamu kurum ve kuruluşlarının istihdam etmeleri gereken engelli memur açığı 25 bin olarak görünüyor.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.