logo yeni

calisanlar2 copy

DİN GÖREVLİLERİNE AİT KADROLAR İÇİN ÖMSS YERLEŞTİRMELERİ ERTELENDİ

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

Devlet Personel Başkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığına ait din görevlisi (imam-hatip, müezzin-kayyım, kur'an kursu öğreticisi) unvanlarındaki 1994 kadro için yapılan yerleştirmelerin ertelendiğini duyurdu.

Bizde site olarak, yerleştirmeye ilişkin kadrolar ve nitelikler yayınlandığında yaptığımız haberle, diyanet kadrolarındaki sıkıntının devam ettiğini ve yerleştirmelerde yine bu kadroların boş kalacağını haber yapmıştık.

Devlet Personel Başkanlığının konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

"2013 yılı özürlü memur yerleştirmelerinde atama yapılacağı duyurulan (8115) kadronun (1994) adedi, Diyanet İşleri Başkanlığına ait din görevlisi (imam-hatip, müezzin- kayyım, kur’an kursu öğreticisi) kadrolarından oluşmaktadır.

Bilindiği üzere Diyanet İşleri Başkanlığı yukarıda belirtilen üç kadroya yapılan atamalarda “yeterlik belgesi” şartı aramaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan duyuruda; 2013 yılı yeterlik sınavı başvurularının 11 – 25 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacağı, yeterlik sınavının yazılı aşamasının 17 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Yazılı sınavdan sonra ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulamalı mülakat sınavı yapılacaktır.

Engellilerin de atamalarının yapılabilmesi için bu sınava girerek yeterlik belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Bu üç kadroya yerleştirme işleminin mart ayında yapılması halinde, yeterlik sınavına giremeyen adayların yerleştirmesi ve ataması yapılamayacaktır.

Mümkün olduğunca çok sayıda engelli adayın ilan edilen kadrolara atamasının yapılabilmesi için yukarıda bahsi geçen (1.994) kadro için yerleştirme işlemlerinin Diyanet İşleri Başkanlığının yeterlik sınavı sonuçları açıklandıktan sonraya bırakılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Bu durumda mart ayında yerleştirilecek engelli sayısı (6.121) olacaktır.

Din görevlileri için yerleştirme işlemi de ÖSYM sınav takvimi de göz önünde bulundurularak daha sonra belirlenecek bir tarihte yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.