logo yeni

ENGELLİ İSTİHDAMINDA NİHAYET ADIM ATILDI

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

Geçen yıl birinci yerleştirmesi kurumların nitelik belirlemedeki hataları yüzenden başarısızlıkla sonuçlanan, ikinci yerleştirmesi ise yapılan çelişkili açıklamaların ardından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilmeyen, 2012 ÖMSS sonucuna göre engellilerin kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmesi işlemlerinin önümüzdeki aylarda gerçekleştirileceği açıklandı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakanı Faruk Çelik, 5 bin 423 memur kadrosuna engellilerin alınması için çalışmaların başladığını  ve yerleştirme işlemlerinin Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilmesinin planlandığını bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre Çelik, kurumlar tarafından bu yıl istihdam edilmesi düşünülen ve  Devlet Personel Başkanlığı'na intikal ettirilen engelli kadrosu sayısının 5 bin 423 olduğu, bu kadrolara ilişkin nitelik kod kılavuzunun önümüzdeki hafta itibariyle Devlet Personel Başkanlığı'nca ÖSYM Başkanlığı'na intikal ettirileceğini, ÖSYM tarafından adayların tercihlerinin alınmasından sonra da yerleştirme işlemlerinin yapılmasının planlandığını kaydetti.

Bakan Çelik, ''Böylece 5 bin 423 engelli vatandaşımız, ÖSYM'nin takvimi de uygun olursa Şubat ayı sonuna kadar veya en geç Mart ayı içerisinde işlerine kavuşmuş olacak'' ifadesini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.