logo yeni

ENGELLİ İSTİHDAMI BAHARA MI KALIYOR?

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

İlk yerleştirmedeki hatalar ile ikinci yerleştirme tarihi konusunda yapılan çelişkili açıklamalar bir araya geldiğinde, yeni bir yerleştirme yapılması düşünülse bile; bunun duyurulması, tercihlerin alınması ve yerleştirme yapılması gibi işlemler de göz önünde bulundurulduğunda, bu işlemlerin bahar gelmeden sonuçlandırılabileceği umutlarını azaltıyor.

Zira, 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonucuna göre bu yıl bir defa yerleştirme yapılmış, ancak kurumların nitelik belirlemedeki hataları yüzünden duyurulan kadroların yüzde 35'i boş kalmıştı. İlk yerleştirmede; ortaöğretim düzeyinde 3.052 kadronun 878’ine, ön lisans düzeyinde 1.574 kadronu 481’ine, lisans düzeyinde 2.132 kadronun 1.133’üne, yani toplam 6.758 kadronun 2.492’ine yerleştirme yapılamamıştı.

Öte yandan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yıl içerisinde yaptığı çeşitli açıklamalarda, 2012 yılı sonuna kadar ikinci bir yerleştirmenin yapılacağını defalarca söylemesine rağmen, son açıklamalarında (mevzuatta engel bulunmamasına rağmen) mevzuatın yılda bir defa yerleştirme yapılmasına imkan verdiğini söyleyerek, 2013 yılı Şubat ayında yerleştirmenin olacağını ifade etmişti.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.