logo yeni

BÜTÜN KADROLARI DOLDURACAĞIZ

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının 2013 yılı bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada özürlü ifadesini değiştireceklerini söyledi.

Şahin konuşmasında "Engellilerimiz bizim özel kardeşlerimiz, vatandaşlarımız. Biz, "İsim önemli değil." diyoruz ama isim algıyı oluşturuyor. İsim negatif algıyı oluşturduğu zaman zihinsel dönüşüm zor oluyor. İşte, o yüzden biz, "çürük", "sakat", "özürlü" kelimelerinin hepsini kaldırdık, yüze yakın yasayı yeniden inceledik ve Anayasa başta olmak üzere -Anayasa'yla ilgili de diğer partilerimizin de olumlu görüşünü alarak- "engelli" olarak değiştiriyoruz." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, geçen yıl 5 bin kadroyu doldurduklarına dikkati çekerek "Önümüzdeki yeni hedefimiz, ulaşılabilirlik ve istihdamdaki bütün boş kadroları doldurmak. Geçen yıl 5 bin kadroyu doldurarak huzurlarınıza geldik. Özel alanda, özel istihdamda 37 bine ulaşarak huzurlarınıza geldik." şeklinde konuştu.

Fatma Şahin daha öncede 2012 yılında engelliler için ikinci bir yerleştirme sözü vermiş ancak  yerleştirme 2013'e kalmıştı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.