logo yeni

calisanlar2 copy

2018 EKPSS/KURA YERLEŞTİRME TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

engelli3ÖSYM Başkanlığı, 2018 EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunu yayınladı.

Kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapılması için engelli memur adaylarından tercih alınacak.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacak. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için,  2016-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor.

Adaylar tercihlerini 8-16 Mart 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecekler. İnternetten tercih gönderme işlemleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 16 Mart 2018 günü, saat 23.59’da sona erecek.

2018 EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.