logo yeni

calisanlar2 copy

2016 EKPSS BRANŞ BAZINDA SIRALAMALAR GÜNCELLENDİ

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

osymÖSYM yaptığı açıklama ile 2016 EKPSS branş bazında sıralamaların güncellendiğini duyurdu.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, “2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup adaylar, branş sıralamalarına ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilir” ifadelerine yer verildi.

Branş bazında sıralamalar, kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmet olup, sadece bilgilendirme amacı taşıyor.

ÖSYM hizmette görüntülenen sayfanın belge niteliği taşımadığını belirtirken, şu bilgilere yer verdi:

“Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 06.03.2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.