logo yeni

calisanlar2 copy

2017 ŞUBATTA ALINACAK ENGELLİ ÖĞRETMEN SAYISI BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

engelli3AK Parti Genel Merkezi'nde Engelliler Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım,  engelli öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı.

Engelliler Koordinasyon Merkezinde konuşma yapan Başbakan Yıldırım, “Engelliler kendini ifade edemiyordu. AK Parti iktidarıyla beraber engellileri aşağılayan, kanunlardaki çürük, sakat, özürlü yapılarını çıkararak işe başladık. Engellilerin tamamını kapsayan kucaklayan yeni bir yasal düzenleme yaptık. Birçok hizmeti engellilerimizin topluma kazandırılması, iş hayatına kazandırılması, kabiliyetlerinin, uzmanlıklarının ortaya çıkarılması için çok köklü çalışmalar yaptık. Allah'a şükür bugün Türkiye genelinde 481 bin evde bakım hizmeti ayrıca kamuda da 150 bin engelli çalışıyor. Sadece kamuda özel sektörü saymıyorum. Özel sektörde de mecburiyet var. Belirli bir sayıyı aştıktan sonra bir miktarda engelli çalıştırmak gibi bir yükümlülük var" ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş'ta yaşayan engelli bir öğretmen adayıyla telefonda görüşen Başbakan Yıldırım, 2017 yılının Şubat ayında 1.500 engelli öğretmen ataması yapılacağını belirtti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.