logo yeni

2016 YILINDA KAMUYA ALINACAK ENGELLİ SAYISI

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

engelli 3Manisa'da engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye hediye eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 2016 yılında kamuya alınacak engelli personele ilişkin rakam verdi.

Türkiye'de yaklaşık 3 milyon işitme, 2 milyon görme, 3 milyon da ortopedik ve zihinsel engelli bulunduğunu belirten ve engellilerin evden çıkarılıp üretken hale getirilmesi gerektiğini söyleyen Özdağ, 2016 yılında 5 bine yakın engellinin daha işe alınacağını söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı  Selçuk Özdağ, 13 sene içerisinde 41 bin engelli vatandaşı işe aldıklarını belirterek, “Bu kardeşlerimizi istihdam edeceğiz. Özel sektör de aynı şekilde istihdama devam edecek. Biz de bunların gerek eğitim merkezilerini mükemmel hala getirmek gerekse de meslek edinme kurslarıyla meslek edinmelerini sağlamak, meslek edindikten sonra da meslek atölyelerinde üretken hala getirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Engellilere verilen imkanlar

Özdağ, sözlerini, "Bir yandan engellilerimiz maaş, diğer yandan engelli ailelerimize bakım ücreti veriyoruz. Bir diğer yandan 65 yaşını geçen herkese maaş veriyoruz. Okula başlayan çocukların annelerine, ücret ödüyoruz. Üniversiteye gidenlere de burs ve kredi veriyoruz. Türkiye, büyüyor ve gelişiyor. Şimdi de engelli kardeşlerimizle ilgili engelli yaşam merkezleri oluşturuyoruz. Anneler ve babalar, engelli çocukları varsa geçici olarak, günübirlik, saatlik buralara bırakacak." şeklinde tamamladı. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.