logo yeni

calisanlar2 copy

ENGELLİ ÖĞRETMENLERİN TÜMÜ ATANACAK

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

nabi avciTRT Habere açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, şubat atamaları ve engelli öğretmen alımına ilişkin bilgiler de verdi.

Avcı bir süre önce engelli öğretmen alımına ilişkin olarak alınan başvuruların tümünün değerlendirileceğini belirterek, 150 kişilik kadroya başvuran 203 engelli öğretmen adayının hepsinin atanacağını ifade etti.

Şubat ayında yapılması planlanan 30 bin öğretmen atamasına ilişkin olarak ise Bakan Avcı, “30 bin atamayı Şubat ayında yapacağız. Mecliste 12 bin 500 var. Temmuz'da emekli olacaklar da var. Toplam elimizde 30 bin olacak. Biz 30 bine tamamlamak için 12 bin 500 adet talepte bulunuyoruz.” ifadelerinin kullandı.

Avcı, şubat ayında atanacak olan öğretmenlerin oryantasyon eğitimine tabi tutulacağını ve atandıkları tarihten itibaren maaşlarını alacaklarını da belirtti.

“Danışman öğretmenlerin aday öğretmenlerle ilgili kayıtlarını şuan dikkate almıyoruz. Ancak ileride, bu değerlendirmeler performansın ölçümünde değerlendirilebilir.” ifadelerini de kullanan Bakan Avcı, atanmayı bekleyen öğretmenlerle ilgili olarak, “YÖK'le ilişki halindeyiz. Şuan geriye doğru bir yığılma var, bunun için yapılabilecek bir şey yok. Ama öğretmen strateji belgesinin yayınlanması sonrasında bazı hususlar düzene girecek.” dedi.

Halen branşlara göre 95 bin öğretmen ihtiyacı olduğunu belirten Avcı, “El yazısı, ilk estetik eğitimi ve ilk kurala uyma eğitimidir. Bu duyguyu çocuğa verirsek, arabayı kafasına göre park etmez. Her şeyin bir kuralı olduğunu öğrenir. Evet çocuklarımız biraz zorlanıyor olabilir ama buna devam etmeliyiz. Öğretmenler bu konunun önemi konusunda yeniden hizmet içi eğitime alınmalıdır.” dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.