logo yeni

2015 YILININ SON KURA VE EKPSS ATAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma EKPSS Haberleri

engelli 4Devlet Personel Başkanlığı tarafından organize edilen atama işlemleri sonucunda, kamu kurum ve kuruluşlarına 210'u kura yoluyla, diğerleri ise, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonucuyla toplam 1.950 engelli atandı.

Atama törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, gerçekleştirilen engelli memur ataması töreniyle hükümetin reformlarının ortaya konulduğunu belirterek, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan politikalarını hız kesmeden devam ettirdiklerini söyledi.

Bakan Soylu, gerçekleştirilen reform ve dönüşümlerin, vatandaşların "Artık bunlar ne zaman yapılacak?" sorularına kayıtsız kalınmadığının göstergesi olduğunu vurgulayarak, "Yapılması gerekenleri tamamladık mı? Hayır. Elbetteki hedeflerimizin ancak bir bölümündeyiz. Bunları tamamlamak için büyük gayret ortaya koyacağız. Özellikle 21. asrın başından itibaren başlayan en temel gelişmelerden birisi, Türkiye'nin engellilere yönelik yaklaşımıdır. Engellilerimizin üyesi olduğu sivil toplum kuruluşları da takdir edeceklerdir ki bu alanda önemli adımlar atılmıştır" diye konuştu.

Soylu, engellilere yönelik yapılanların bir iyilik ya da yardım olmadığını, toplumsal sorumluluğun gereği olarak ortada durduğunu belirterek, 2002'ye kadar 5 bin 777 olan engelli memur sayısının, bugün atanacaklarla 42 bin 656'ya yükseleceğini, bunun yüzde 737'lik artışa karşılık geldiğini bildirdi.

Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ise yarın Başkanlığın 55. kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlattı. Bugün yapılan atama töreninin, 2015 yılının ikinci engelli atama programı olduğunu belirten Kumbuzoğlu, şehit ve gazi yakınlarının istihdamını da gerçekleştireceklerini söyledi.

Engelli memur atama sonuçları, "www.osym.gov.tr"den öğrenilebilecek.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.