logo yeni

İİBF MEZUNLARI EYLEMDEYDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

iibf eylemİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunlarının kadro mücadelesi sürüyor.

Üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olan ve KPSS yerleştirmelerinde kendilerine daha fazla kadro ayrılmasında talebinde bulunan bir grup Ankara’da eylem yaptı.

Eylemciler kadro taleplerini taşıdıkları pankartlarla dile getirirken, pankartlarda, "Mezun ol, işsizlik garanti", "Mezunu çok kadrosu yok", “Sizin derdiniz 400 milletvekili, Aç geziyor 400 bin İİBF’li” ifadelerine yer verildiği görüldü.

Eylemciler amaçlarının iktisadi ve idari bilimler Fakültesi mezunlarına ayrılan kadro sayısının artırılması olarak ifade ederken, eyleme Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’ta destek verdi.

Bir konuşma yapan, İ.İ.B.F. Mezunları Platformu sözcüsü Umut Beyaztaş, sayıları 400 bini bulan mezunların devlet kadrolarına yerleşme şansı bulamadıklarını belirterek, İ.İ.B.F. mezunlarının yaşadığı sorunların ve sıkıntıların yetkililer tarafından dikkate alınmasını istedi.  

Eylemde bir konuşma yapan İsmail KONCUK ise, “Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu ülkede, bu coğrafyada derdi olan herkesle, evvel emirde ülkemizin geleceğini omuzlayacak olan bu genç evlatlarımızın, 400 bin İktisat Fakültesi mezunu, KPSS’ye giren ve sayıları 5 milyonu bulan umutları tükenmiş ve yaşama isteklerini kaybeden bu evlatlarımızın anne ve babasının vereceği üç kuruş cep harçlığı ile yaşamak zorunda kalan memleket evlatlarının derdiyle dertleneceğiz. Bu gençlerin derdini duymayanların kulakları sağır olsun, gözleri kör olsun, bunların vicdanı kör, milleti duymuyorlar, feryatları duymuyorlar, hissetmiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Eylemciler, basın açıklamasının ardından diplomalarının fotokopilerini yaktı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.