logo yeni

KPSS SINAV ÜCRETLERİ EL YAKIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

maas82015 yılı KPSS başvuruları bugün itibariyle başlarken, sınav ücretleri yine el yakıyor.

Açıklanan takvime göre, 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak. Bu yıl B grubu kadrolar için sınav yapılmadığı için ortaöğretim ve önlisans mezunları sınava giremeyecek.

Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr  internet adresinden ulaşacaklar. Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

Bu yılki KPSS'de tüm oturumlara giren adayların cebinden 200 TL çıkacak. ÖABT'ye katılan öğretmen adaylarının masrafı ise en az 150,00 TL olacak.

KPSS Kılavuzundaki Sınav Ücretleri Bölümü:

KPSS SINAV ÜCRETİ (Her oturum için 50 TL ücret yatırılacaktır.)

Sadece Cumartesi Sabah oturumuna girecek adaylar 50,00 TL,

Cumartesi Sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 100,00 TL,

Cumartesi Sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek adaylar 150,00 TL,

Tüm oturumlara girecek adaylar 200,00 TL.

ÖABT Sınav Ücreti: 12 Temmuz 2015, 09.30, 50,00 TL (ÖABT'ye katılmak isteyen adayların, KPSS Cumartesi Sabah (Genel Yetenek-Genel Kültür) ve KPSS Cumartesi Öğleden Sonra (Eğitim Bilimleri) oturumlarına da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 150,00 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir.)

Kılavuzda yer alan ücretlerin dışında; yeniden şifre edinme, sonuçlara veya sorulara itiraz, belge çıkarma vb. nedenlerle, adaylardan ücret alınıyor.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.