logo yeni

TÜM ÖĞRETMENLERİ ATAMA SÖZÜ VERDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmenBağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, atanamayan öğretmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

8 Haziran sabahı 330 bin öğretmen atanacak

Baş, Bakırköy Özgürlük Meydanında kurulan seçim standı ziyareti sırasında, "8 Haziran sabahı 330 bin atanmayan öğretmen kadroya alınacak" ifadelerini kullandı.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, öğretmenlerin 100-150 TL.ye diplomasını sattıklarını belirterek, “Böyle bir devlet olabilir mi? Öğretmenine vazife bulamıyor, okullarda öğretmen yok. Öğretmenlerim beni iyi dinleyin, ben de senin mesleğindenim. İktidar olduğum günün sabahı kararnamen ile tayin edileceksin." dedi.

Başkanlık sistemi

Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Baş, "Başkanlık sistemi nedir bilir misiniz? Federatif yapılara bölünerek federasyona gitmek demektir. Yani biz Lazistan'ı kuracağız, Kürdistan'ı kuracağız, Çerkezistan'ı kuracağız, Boşnakistan'ı kuracağız ve bunların başına bir başkan getireceğiz ! Sayın cumhurbaşkanım sen ne istedin de yapamadın, şimdi böyle bir sistemle Türk Milletine hizmet edeceksin! Bu tamamen bir bahanedir. Senin bir şey yapabilme iktidarın ve görüşün yok, olsaydı bugüne kadar bin defa ortaya kordun." sözlerini sarf etti.

Avrupalı Amerikalı işçi 

Asgari ücreti 5 bin TL olarak vereceklerini yineleyen Haydar Baş kaynaklarımız Avrupa'dan daha zengin iafdelerini kullanarak, Avrupalıları işçi olarak Türkiye'ye getireceği vaadinde bulundu:

"Bizim Avrupalıdan ne farkımız var? Avrupalı bizi işçi yaptı, dünyayı işçi yaptı memleketine çağırdı. İşçi olarak bizi çalıştırdı, utanmıyoruz ya. Bu kadar servet elimizde. Ben Avrupalıyı ve Amerikalıyı buraya işçi olarak getirmezsem namerdim. Var mısınız? Hoca sen atıyorsun, arkadaşlar vallahi de değil. Bugün onların ilim adamları ne diyor biliyor musunuz: Sen dünyada teksin."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.