logo yeni

EN AZ 100 BİN ÖĞRETMENE İHTİYAÇ VAR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen 2Türk Eğitim-Sen Erzurum 1 No'lu Şube Başkanı Müfit Bayraktar, okullardaki öğretmen açığının kapatılabilmesi için en az 100 bin öğretmene ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bayraktar, Türkiye’de eğitimin en önemli meselelerden birisinin öğretmen açığı olduğunu belirterek, bu açığın kapatılabilmesi için en azından 100 bin öğretmene ihtiyaç bulunduğunu belirtti.

Bayraktar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın en geç ağustos ayına kadar öğretmen atamalarını yapmasını istediklerini belirterek, ataması yapılamadığı için binlerce öğretmenin işsiz dolaştığını  ve atama bekleyen öğretmenlerden intihar eden öğretmenlerin vebalininse hükümette olduğunu savundu.

Müfit Bayraktar, "100 bin öğretmen atama bekliyor. Ataması yapılmayan 37 öğretmen intihar etti. Bu iktidar döneminde, işsiz öğretmen sayısı katlanarak devam etti. İnsanı yaşatmak, sadece ekmek ve kömür vermekle olmaz. İnsanı yaşatmak, iş ve aş bulmakla olur." dedi. Ülkede işsizliğin artış gösterdiğine de dikkat çeken Bayraktar, "Ülkede işsizlik yaşanıyor. İşsiz kalanların sayısı her geçen gün artıyor. Yeni Türkiye'den bahsedenler, işsizler ordusundan oluşan Türkiye'den bahsediyor olmalı. 'İşsizlik problemini çözeceğiz.' diyerek iktidara gelen hükümet, maalesef sorunu çözmek yerine katmerleştirmiştir." diye konuştu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.