logo yeni

AİLE VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI DENETÇİ YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel3Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Denetim Hizmetleri Başkanlığı (Ankara) ve İstanbul Görev Merkezinde görevlendirilmek üzere 15 adet Denetçi Yardımcısı kadrosuna atama yapmak amacıyla sınav açtı.

Konuya ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Eğitim şartı: Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Sosyal Hizmetler, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Psikoloji ve Sosyoloji alanlarında en az dört yıl lisans eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvuruda bulunabilecek.

Puan şartı: Başvuruda bulunacakların ÖSYM tarafından 06-07 Temmuz 2013 veya 05-06 Temmuz 2014 tarihinde yapılan KPSS’de; Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme ve İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olanların KPSSP109 puan türünden 70 ve daha üzeri puan almış olmaları, Sosyal Hizmetler, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinden mezun olanların ise KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan almış olmaları gerekecek.

Başvuru tarihi: Adaylar, 27/04/2015-08/05/2015 tarihleri arasında (en geç 08/05/2015 günü saat 17:00’a kadar) www.aile.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekleri başvuru formunu elektronik ortamda dolduracak; başvuru formuna diploma veya mezuniyet belgesinin ve varsa denklik belgesinin bir örneği elektronik ortamda eklenecek.

Sınav Ücreti: Yazılı yarışma sınavına katılmaya hak kazanan adayların, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halk Bankası Merkez Şubesi TR94 0001 2009 1940 0006 0000 96 IBAN Nolu hesabına 50 TL sınav ücreti yatırmaları gerekecek.

Sınavın şekli, yeri ve tarihi: Sınav yazılı ve sözlü olarak iki aşamada yapılacak. Yazılı sınav, 14 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak.

Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Aile ve Sosyal Politikalar Denetçi Yardımcısı 2015 yılı ilk altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.353 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.