logo yeni

KPSS SORUŞTURMASINDA GÖZALTILAR ARTIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss22010 yılı KPSS soruşturması kapsamında gözaltına alınanların sayıısı 40’ı buldu.

Dün başlayan ikinci etap gözaltıları devam ederken, şüphelilerden 27 kişinin firarda olduğu, 5 kişinin ise yurtdışına çıkış yaptığı belirtiliyor.

Bu arada soruşturma kapsamında haklarında göz altı kararı bulunan 3 kadının teslim olduğu ve ifadeleri alınan bu kadınların, ikisinin hamile ve birinin bebekli olması sebebiyle serbest bırakıldıkları ifade ediliyor.

Dün yapılan gözaltı çalışması sırasında da İstanbul ve Bitlis'te birer kadın hamile oldukları için gözaltına alınmayarak ifadeleri hastanede alınmıştı. Aynı şekilde, Ankara'da gözaltına alınan başka bir kadın da hamile olduğu için emniyetten serbest bırakılmıştı.

İfadesi alınan zanlılardan 7 kişinin susma hakkını kullanarak ifade vermediği belirtilirken, halen firari durumda ve memur olan zanlılarla ilgili olarak kurumlarınca idari soruşturma başlattığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında gözaltı kararı çıkarılan 78 şüpheliden birinin polis memuru, birinin ise ÖSYM çalışanı olduğu belirtiliyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.