logo yeni

ÇAY-KUR MEVSİMLİK İŞÇİ BAŞVURULARI 5 BİN KİŞİYE ULAŞTI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme8Rize'de bulunan ÇAY-KUR fabrikalarında alınacak mevsimlik işçi için Türkiye İş Kurumuna başvurular 5 bin kişiyi buldu.

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yer alan çay fabrikalarında istihdam edilmek üzere 2375 mevsimlik işçi alınacağına ilişkin duyuru ardından Türkiye İş Kurumuna başvurular başladı.

Türkiye İş Kurumu Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinde geçtiğimiz hafta Pazartesi gününden itibaren alınmaya başlayan ön kayıtlara göre başvuru sayısı 5 bini bulurken, Rize İŞ-KUR Müdürlüğü tarafından aşırı yığılmaların önlenmesi için Ardeşen, Pazar ve İyidere İlçeleri'nde de ofisler oluşturularak başvurular alındı.

Aşırı yığılmanın önlenmesi için internet üzerinden de başvurular kabul edilirken, hafta sonuna kadar devam edeceği bildirildi.

Rize için alınacak 2 bin 375 mevsimlik işçi statüsü için hafta sonuna kadar alınacak başvurulan ile toplam başvuru sayısının 10 bin'i aşacağı tahmin ediliyor. 5 Mayıs tarihinde ÇAYKUR tarafından noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi ile işe alınacak 2 bin 375 kişi belirlenecek.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.