logo yeni

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERDEN İMZA KAMPANYASI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

imzaAtanamayan öğretmenler, imza kampanyası başlatarak kadro talebinde bulundular.

Atama bekleyen öğretmen adayları, Nisan ayında bir öğretmen ataması yapılması beklentilerini hayata geçirebilmek için kampanyaya başladılar. Bu yıl içinde yapılması planlanan öğretmen atamalarının Ağustos ayı içinde gerçekleştirilmesinin planlandığı Bakan Avcı tarafından açıklanmıştı. Ancak bu  olumsuz açıklamalara kulak tıkayan öğretmen adayları 2015 yılı Nisan ayında da KPSS öncesi bir öğretmen ataması olacağına beklentisi içinde imza kampanyası başlatmış durumdalar.

Bu amaçla İstiklal Caddesi'nde bulunan Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelip stant açan atanamayan öğretmenler, destek talebinde bulunuyorlar.

İmza kampanyasına katılan öğretmen adayı Hüseyin Erkin, Nisan ayında en az 40 bin öğretmenin atamasının yapılmasını beklediklerini ifade ederek "130 bin atama bekleyen öğretmen var. 120 bin öğretmen ihtiyacı var. ve 80 bin çalışan ücretli öğretmen var. Biz bu 80 bin ücretli öğretmen yerine atama bekleyen 330 bin öğretmenden atama yapılmasını istiyoruz. Bunun için sesimizi olabildiğince duyurmaya çalışıyoruz. Nisan ayında 40 bin, en az 40 bin atama yapılmasını bekliyoruz" dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.