logo yeni

2015 YILI İÇİN 2828 KAPSAMINDA İSTİHDAM EDİLECEKLERE İLİŞKİN TERCİH KILAVUZU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personelDevlet Personel Başkanlığı, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzunu yayınladı.

Başkanlıktan dün yapılan açıklamada, buradada yer verdiğimiz haberimizde 2828 kapsamında 3163 kadroya atama yapılacağı belirtilmişti.

Bu kapsamda, 2015 yılı yerleştirmesinde tercih kılavuzu ve hak sahibi olanların listesi yayınlandı.

-Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin 2015 Tercih Kılavuzu

-Hak sahibi olabileceklerin listesi

Hak Sahipliği Sorgulama Ekranı Açıklaması

Bu sorgulama sayfasında yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun ek 1 inci maddesi kapsamında 2015 yerleştirme işlemleri için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu bildirilen kişilere ilişkin bilgiler sorgulanabilecektir.

Sistemde hak sahipleri listesinde bulunmayan kişilerce sorgulama yapılması halinde “Hak sahipliğiniz bulunmamaktadır” uyarısı gelecektir. Yapılan yerleştirme işlemleri katılabilmeleri mümkün bulunmayan bu kişilerin aşağıda yer alan hak sahiplerine ilişkin açıklama kısmına bakmaları gerekmektedir.

Bakanlıkça bildirilen Hak Sahipleri Listesinde bulunmakla birlikte;

-Mezuniyet tarihi, doğum tarihi bulunmayanlar ile TC kimlik yanlış olan adaylar bu bilgiler tamamlanıncaya/düzeltilinceye kadar

-Ortaöğretim (lise), önlisans, lisans düzeyinde yer alan adaylardan ise KPSS’ye başvurmayan, girmeyen, girmiş olmakla birlikte sınavı geçersiz sayılanlar ile hak sahibi oldukları öğrenim düzeyinin altında bir öğrenim düzeyinden KPSS’ye girenler kesin olarak,

tercihte bulunamazlar.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.