logo yeni

ESKİ BAŞKAN HAFTADA İKİ GÜN İMZA VERECEK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

imza2010 yılı KPSS soruşturması kapsamında ifadesine başvurulan ÖSYM eski başkanı Ali DEMİR’in yurtdışına çıkışı yasaklandı ve karakola imza vermesi kararlaştırıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alındıktan sonra adli kontrol kararı alınması için mahkemeye sevk edilen eski başkanın sorgusu tamamlanarak hakkında adli kontrol kararı alındı.

Adli kontrol ne anlama geliyor?

Nöbetçi hakimllik tarafından verilen adli kontrol kararı, Demir'in yurtdışına çıkışını engelliyor ve ayrıca haftada 2 gün karakola imza vermesini gerektiriyor.

Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, "Görevi devrettiğimiz 29 Mart 2015'e kadar ÖSYM yönetimi olarak birinci önceliğimiz sınav güvenliği olmuştur" ifadelerini kullandı. 

"Hiçbir dahlimiz olmayan konuyla suçlanmak ağır gelmiştir"

Demir göreve başladıkları ilk günden son güne kadar sınav adaleti için çalıştıklarını belirterek, "Bunun için gayret ettik ve yaptığımız sayısız uygulamalarla, her adaya farklı soru kitapçığı, soru havuzlarının oluşturulması, salonlara kamera uygulanması, tüm araçların ve salonların takip edilmesi de dahil olmak üzere bütün çalışmaları sınav adaletinin tesis etmek için yaptık. Bütün bunları yaptıktan sonra bizden önce vaka olmuş. Bizim hiçbir dahilimiz olmayan bir konuyla suçlanmak bize ağır gelmiştir. Tüm kamuoyuna bildiriyorum, bütün çalışmamız sınav adaletini, sınav güvenliğini sağlamak içindir. Böyle bir ifadeye çağrılmayı dahi hak etmediğimizi düşünüyorum." dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.