logo yeni

AİLE EKONOMİSİ VE BESLENME ÖĞRETMENLERİNİN ATANMA SORUNU ÇÖZÜLECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

gida muhendisi 3Talim ve Terbiye Kurulu kararıyla, Üniversitelerin Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği bölümlerinden mezun olanların Gıda Teknolojisi alanında öğretmen olmalarına getirilen engel soru önergesine konu edildi.

Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili İzzet ÇETİN, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi verdi.

Milletvekili ÇETİN, konu hakkında Milli Eğitim Bakanına: “Talim ve Terbiye Kurulunun 07.07.2009 tarih ve 80 sayılı kararı ile Üniversitelerin Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği bölümü mezunları Gıda Teknolojisi alanına atanabilmektedir. Ancak anılan kararın yürürlüğe girdiği tarihten sonra gün farkıyla öğrenimlerine başlamış olanlar ile daha sonra bu bölümlerde eğitim görenler bu haktan yararlanamayıp mağdur olmaktadırlar. Bu durumda olanların mağduriyetlerini giderecek şekilde, Gıda Teknolojisi alanına öğretmen olarak atanmalarını sağlayacak bir değişiklik çalışması yapılacak mıdır?” diye sordu.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.