logo yeni

BAKAN AVCI ÖĞRETMEN İHTİYACINI AÇIKLADI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen2Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yeni üniversiteler kurulması hakkındaki kanun teklifinin Genel Kuruldaki görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını cevapladı.

TBMM Genel Kurulunda görüşülmekte olan, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi kurulması hakkındaki kanun teklifi görüşmelerinde Bakan Avcı 115 bin öğretmene ihtiyaç olduğunu belirtti.

Avcı ayrıca, öretmen atamalarında esas alınan KPSS'nin Nisan sonunda değil Temmuz ayında yapılacağını belirtti. Avcı, "Nisan sonunda öğretmen ataması yapılmayacak. KPSS'ye girecek yüzbinlerce gencin, kendilerinin de değerlendirileceği tarihte atama yapılması için haklı talebi var. İnşallah ağustostan itibaren bu adımları planlayacağız" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin öğretmen ihtiyacı sayısının emekli olacakların branş dağılımına göre değişebileceğine işaret eden Avcı, "İdeal koşullarda 115 bin 420 yeni öğretmen ihtiyacı var" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.