logo yeni

KPSS SORUŞTURMASINDA 32 TUTUKLAMA

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

tutuklama2010 yılında gerçekleştirilen KPSS'de kopya iddiaları sebebiyle açılan soruşturma sonucunda tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 32’si tutuklandı.

Kopya iddiaları sebebiyle yürütülen soruşturma çerçevesinde, 62 şüpheli gözaltına alınmış ve ardından tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilmişti.

Tutuklanan 32 şüpheli ile ilgili olarak "suç örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak", "resmi belgede sahtecilik", "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık", "suç delillerini yok etme", "görevi kötüye kullanma" ve "yasaklanan bilgileri açıklama ve temin etme" suçlarından işlem yapıldığı belirtildi.

KPSS operasyonu kapsamında, 82 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılmış, bunlardan 75’i göz altına alınmıştı. Göz altına alınanlardan 6’sı emniyette serbest kalırken 62 şüpheli Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmiş, 32’ si tutuklanırken bu şüphelilerden 30'u ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.