logo yeni

İNFAZ VE KORUMA MEMURU MÜLAKATIYLA İLGİLİ İDDİALAR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

infaz koruma memuru 3İnfaz ve koruma memuru kadrosuna atanacak personel için yapılan sözlü sınavla ilgili olarak, iddialar, Malatya milletvekili Veli AĞBABA tarafından Adalet Bakanı Kenan İPEK’e soruldu.

Ağbaba önergesinde, yazılı medyada Silivri Ceza İnfaz Kurumları'nda görev almak için 200 erkek infaz ve koruma memuru kadrosu için sözlü sınav ve mülakat yapıldığı ve 239 kişinin girdiği mülakat sonuçlarının, komisyon başkanlığının sitesinden yayınlandığını belirtti. Ağbaba, kazanan adayların tamamı 100 aldığını ve listede 'sözlü notu' ve 'mülakat notu' olarak iki farklı not uygulamasında kazandığı açıklanan 75 adayın tamamının karşısını 100 aldıklarının yazıldığını belirterek şu soruları yöneltti:

“Bu çerçeveden hareketle;

1.Sınavı kazanan kişilerin birçoğunun lise mezunu olması, kazanamayanların 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunu olması ve yine kazanamayanların KPSS’den sınavı kazananlara göre daha yüksek notlar aldığının tespiti torpil iddialarının çıkmasına neden olmuştur. Bu konuda herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?

2.Sözlü ve mülakatta sorulan sorular hangi komite veya kişiler tarafından hazırlanmaktadır? Bu kişilerin ilgili komiteye atanmasının ön koşulları nelerdir?

3.Sözlü ve mülakatlarda sorulan hangi sorular veya soru tipleri üniversite mezunlarının elenmesine ve sayısal olarak lise mezunlarının çoğunlukla kazanmasına neden olmuştur?

4.Sözlü ve mülakat sınavlarından 100 tam puan alan 75 aday farklı bir aşamadan daha geçecek midir? Kazanan adayların tümü hemen görevlendirilecek midir?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.