logo yeni

CEZA İNFAZ KURUMLARI MÜLAKATI İLE İLGİLİ İDDİALAR MECLİS'TE

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

mulakat 2Silivri ceza infaz kurumlarında yapılan mülakat sonuçları ile ilgili iddialar TBMM’ye taşındı.

Malatya milletvekili Veli AĞBABA, yazılı medyada Silivri Ceza İnfaz Kurumları'nda görev almak için yapılan sözlü sınav ve mülakat sonuçlarının, komisyon başkanlığının sitesinden yayınlandığını, listede 'sözlü notu' ve 'mülakat notu' olarak iki farklı not uygulamasına göre kazandığı açıklanan 75 adayın tamamının karşısında 100 puan aldıklarının yazıldığını belirterek, aşağıdaki soruların Adalet Bakanı tarafından yanıtlanması talebinde bulundu.

"1.Sınavı kazanan kişilerin birçoğunun lise mezunu olması, kazanamayanların 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunu olduğu doğru mudur?

2.Kazanamayanların, kazananlara göre KPSS’den daha yüksek notlar aldığı doğru mudur?

3.Her iki sınavda da sorulan sorular hangi komite veya kişiler tarafından hazırlanmaktadır? Bu kişilerin ilgili komiteye atanmasının ön koşulları nelerdir? Değerlendirmelerini hangi kriterlere göre yapmaktadırlar?

4.Sınavlarda sorulan hangi sorular veya soru tipleri üniversite mezunlarının elenmesine ve sayısal olarak lise mezunlarının çoğunlukla kazanmasına neden olmuştur?

5.Sınavlardan 100 tam puan alan 75 aday farklı bir aşamadan daha geçecek midir? Geçmeyeceklerse kazanan adayların tümü görevlendirilecek midir?"

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.