logo yeni

JEOLOJİ MÜHENDİSLERİNİN İSTİHDAM SORUNLARI DİLE GETİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

jeoloji muhendisiJeoloji Mühendislerinin istihdam sorunlarının çözümüne yönelik olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi verildi.

Kütahya milletvekili Prof. Dr. Alim IŞIK tarafından gündeme getirilen jeoloji mühendislerinin istihdam sorunlarına ilişkin cevaplanması istenilen sorulara şöyle yer verildi:

"1.Halen ülkemizde Jeoloji Mühendisi olup da herhangi bir iş sahibi olmayan vatandaşlarımızın sayıları ne kadardır?

2.Ülkemizde işsiz Jeoloji Mühendislerinin sayılarının giderek arttığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunun sebepleri nelerdir? Bu konuda Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır?   

3.2010-2015 döneminde kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılan personel içerisinde Jeoloji Mühendislerinin toplam sayıları ve atama yıllarına göre Jkağılımları nasıl olmuştur?

4.KPSS-2012 sonuçlarına göre toplam kaç Jeoloji Mühendisi kamu 'kurum ve kuruluşlarına atanmıştır? Anılan atamalarda çok az sayıda Jeoloji Mühendisinin istihdam edildiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise anılan alanda son derce kısıtlı kontenjan ayrılmasının gerekçeleri nelerdir?

5.Bakanlığınızca KPSS-2015 atamalarında Jeoloji Mühendisleri için hangi dönemlerde toplam kaç adet kontenjan ayrılması düşünülmektedir? Anılan döneme ilişkin atamalarda Jeoloji Mühendisleri için ayrılacak kontenjanların diğer meslek alanlarıyla orantılı şekilde artırılması sağlanabilir mi?         

6.Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ve 2015 yılı atama programı nasıldır?”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.