logo yeni

KAMU KURUMLARINA ALINAN İNŞAAT MÜHENDİSİ SAYISI BAŞBAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

muhendisKPSS merkezi yerleştirmeleri yoluyla devlet kurumlarına giren inşaat mühendisi sayısı TBMM’de gündeme geldi. Milletvekili Sezgin TANRIKULU, Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, 2010-2015 yılları arasında KPSS’ye giren inşaat mühendisi sayısı ve bu sayının yıllara göre dağılımını sordu.

Tanrıkulu, ayrıca önergesinde aşağıdaki hususlarda kamuoyuna bilgi verilmesi talebinde bulundu:

*2010-2015 yılları arasında inşaat mühendisleri için devlet kurumlarında açılan kadro sayısı nedir? Bunun yıllara göre dağılımı nedir? Bu kadrolara atamaların kaçı KPSS ile yapılmıştır, kaçı açıktan atama yöntemi ile yapılmıştır?

*Halihazırda işsiz olan inşaat mühendisi sayısı nedir? Bu kişilerin sorunlarının çözümü için AKP Hükümeti tarafından yapılmakta olan herhangi bir çalışma var mıdır?

*Kamu vicdanını zedeleyen bir uygulama olan açıktan alım ve mülakat sisteminden vazgeçilecek midir? Bu uygulama ile 2002 yılından bu yana kamu kurumlarına alınan inşaat mühendisi sayısı nedir?      

*AFAD’ın 6511 kadrosu bulunmasına rağmen inşaat mühendislerine kadro ayırmadığı iddiası doğru mudur? Kadro dağılımı neye göre belirlenmektedir?

*İl Özel idarelerinde inşaat mühendislerinin aımmının açıktan yapılmasının gerekçesi nedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.