logo yeni

47 BİN ÖĞRETMEN ALIMININ İLK ADIMI ATILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen13Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun imzasıyla Meclis’e sevk edilen “Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” ile 47 öğretmen alımının ilk adımı atıldı.

TBMM Başkanlığına sevk edilen kanun tasarısı, Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatı bünyesinde 47 bin öğretmen kadrosunun ihdas edilmesini öngörüyor. 1-9 dereceler arasında ihdas edilen 47 bin kadroya yapılacak muhtemel atamalarla ilgili henüz bir açıklama gelmezken, seçim yılı olmasının da etkisiyle bu kadroların tamamının yıl içinde doldurulması mümkün görünüyor.

Kanun tasarısı:

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI

MADDE 1- 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

“EK MADDE 2- (1) Ekli listede yer alan kadrolar ihdas edilerek 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin Millî Eğitim Bakanlığına ait bölümüne eklenmiştir.”

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Kanun tasarısına buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.