logo yeni

KPSS NİSAN YERLEŞTİRMELERİ KADRO SAYISI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kadro4Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, KPSS merkezi yerleştirmelerinin ilişkin başvuruların 16-24 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacağını belirtirken alım yapılacak kadro sayısı konusunda bilgi vermedi.

Her yıl Haziran ayında yapılan yılın ilk merkezi yerleştirmeleri, seçimler sebebiyle bu yıl Nisan ayına alınırken, başvuruların tarihleri de belli olmuştu.  Bakan Faruk Çelik daha önceden belli olan memur alım takvimine bir kez daha değinirken, başvuruların 16-24 Nisan 2015 tarihleri arasında alınacağını, bu nedenle kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını 20 Mart tarihine kadar DPB'ye bildirmelerini gerektiğini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ne kadar memur alımı gerçekleştirileceği konusunda bilgi vermezken, alım yapılacak kesin memur sayısının, kurumlardan gelen talepler sonrasında yani 20 Mart sonrasında kesinlik kazanması bekleniyor. Açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“2015/1 yerleştirme işlemlerinde memur talebi olan kurumlarımız, taleplerini 20 Mart'a kadar Devlet Personel Başkanlığımıza bildirecekler. Toplanan taleplere göre, ilana çıkılmasının ardından, 16-24 Nisan tarihleri arasında başvurular alınacak. 2014 KPSS ve EKPSS sınavlarına girmiş olan adayların, bu tarihler arasında başvurularını yapmalarını gerekiyor. Yerleştirme taleplerinin toplanmasına ve yerleştirme takvimine ilişkin detaylı bilgi http://www.dpb.gov.tr web adresinde yer alacaktır."

2015 yılı merkezi yerleştirmeleri sınav ve başvuru takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.