logo yeni

SON İKİ YILDA İŞE ALINAN SURİYELİ SAYISI NE KADAR?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme72013 ve 2014 yıllarında sigortalı olarak ile alınan Suriyeli sayısının ne kadar olduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından açıklandı.

Milletvekili Celal DİNÇER tarafından verilen bir soru önergesini cevaplandıran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2013 ve 2014 yıllarında toplam 1.388 Suriyelinin sigortalı olarak istihdam edildiği bilgisi de yer aldı.

Bakan ÇELİK’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“4447 sayılı Kanunun geçici 10’uncu maddesinde öngörülen sigorta primi işveren hissesi desteğinden Sosyal Güvenlik Kurumunun 2011/45 sayılı Genelgesinde açıklanan şartlara haiz sigortalıların yararlanılabilmesi mümkün olup, anılan Kanun hükmünde kapsama giren sigortalılar hakkında ülke uyruğu yönünden herhangi bir ayrıma gidilmediğinden, kanunda öngörülen şartlara haiz Suriye uyruklu sigortalıların da bahse konu sigorta primi teşvikinden yararlanması mümkün bulunmaktadır.

2013 yılında işe alınan Suriyeli sayısı 612, 2014 yılında ise 776’dır.”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.